Dla dzieci
Park bajek
Wszystkie
Lokalizacja
Wszystkie miasta
Karpacz
Świeradów-Zdrój
Krzaczyna k. Karpacza
Mysłakowice k. Karpacza
Szklarska Poręba
14
sty
-
13
sty
Termin pobytu
Liczba osób
2
szukaj
Sprawdź dostępność
Park bajek

Park Bajek to magiczna kraina, która znajduje się w dzielnicy Wilcza Poręba. Pośród leśnych ścieżek odkrywamy osiem chatek, z których każda stanowi inną, bajeczną opowieść. 

Można zobaczyć bajki: „Królowa Śniegu”, „Calineczka”, „Jaś i Małgosia”, „Talary z gwiazd”, „Żabi król”, „Czerwony kapturek”, „Śpiąca Królewna” i „Kopciuszek”. Przy każdej z nich dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnię, poprzez słuchanie nagrań z treścią bajki, a także podziwiając wspaniale wykonane przez artystów ruchome lalki.

Poza bajecznymi domkami na terenie parku znajduje się duży plac zabaw z nowoczesnymi konstrukcjami. Nawet najmłodsze dzieci mogą samodzielnie wspiąć się na szczyt miniaturowej Śnieżki i dotknąć kamiennej makiety obserwatorium meteorologicznego i schroniska, która stanowi wierną kopię oryginalnych budynków.

Znajduje się tam również specjalny tunel, we wnętrzu którego ukryty jest „Skarb Ducha Gór”. Sporą frajdą są także gry wodne, w które można bawić się na dowolny sposób. Park spełnia także rolę edukacyjną. W specjalnej konstrukcji umieszczono wszystkie rodzaje grzybów rosnących w naszych lasach, które oznaczono tabliczkami z nazwą.

Przy parku działa również letni tor zjazdowy (Summer Tubing). Na specjalnych pontonach mogą zjeżdżać zarówno małe dzieci, jak i dorośli. Wejście do Parku dodatkowo premiowane jest darmowym zjazdem na szlaku.

Zapraszamy na naszą zakładkę "Kamery".

undocrosscross-circle