Schronisko
Stacja turystyczna Orle
Wszystkie
Lokalizacja
Wszystkie miasta
Karpacz
Świeradów-Zdrój
Krzaczyna k. Karpacza
Mysłakowice k. Karpacza
Szklarska Poręba
14
sty
-
13
sty
Termin pobytu
Liczba osób
2
szukaj
Sprawdź dostępność
Stacja turystyczna Orle

Zazwyczaj myśląc o górskim schronisku, myśli się o pojedynczej, przestronnej chacie postawionej gdzieś samotnie pośród wzniesień. Wyjątkiem od tej zasady jest Stacja Turystyczna Orle w Górach Izerskich, umiejscowiona w opuszczonych budynkach – turyści mogą się schronić na przykład w dawnej szlifierni XVIII-wiecznej huty szkła, pozostałościach po osadzie towarzyszącej zakładowi przemysłowemu i strażnicach Wojsk Ochrony Pogranicza.

Schronisko dysponuje kilkudziesięcioma miejscami noclegowymi. Pokoje o różnym standardzie mogą przyjąć od 2 do 7 osób, w przypadku większego obłożenia otwierana jest dodatkowo sala zbiorowa. W ostateczności na terenie funkcjonuje również odpłatne pole namiotowe. Łazienki, prysznice, niewielki bufet (ciepłe oraz zimne dania i napoje),sala kominkowa, wypożyczalnia rowerów i zimowego sprzętu (biegówki, kijki, rakietki),na zewnątrz piwny szałas, ławeczki i grill – takich dodatków można się spodziewać. Nieczęsto zaś w takich okolicznościach można spotkać się z małym boiskiem do piłki nożnej oraz siatkówki i fińską sauną – a tym dysponuje ST Orle.

Schronisko dysponuje rozszerzoną ofertą dla grup zorganizowanych. Na życzenie gości możliwe są kuligi, przejażdżki psimi zaprzęgami, jazdy quadami bądź skuterami śnieżnymi, zajęcia ze wspinaczki alpinistycznej, prelekcje lub udostępnienie sali konferencyjnej. Większość z tych atrakcji to efekt działalności Towarzystwa Izerskiego, promującego turystyczne walory całego regionu.

Stacja Turystyczna Orle znajduje się niespełna kilometr od polsko-czeskiej granicy, ok. 4 km od Jakuszyc. Latem, za zgodą nadleśnictwa, można tu podjechać autem i pozostawić pojazd na improwizowanym parkingu. Zimą zasypana śniegiem droga uniemożliwia dotarcie w rejon schroniska nawet samochodom terenowym – w wyjątkowych sytuacjach (np. turystom planującym dłuższy pobyt z dziećmi) gospodarze oferują przewiezienie bagażu na skuterach śnieżnych.

Zapraszamy na naszą zakładkę "Kamery".

undocrosscross-circle